Techniki znakowania

Flex i Flock

Nadruki wykonane folią flex doskonale sprawdzają się przy niewielkich zamówieniach oraz prostych projektach.

Najczęściej wykonywane przez nas nadruki folią flex są na produktach takich jak: koszulki sportowe z numerami, koszulki z logo dla firm, koszulki reklamowe, kamizelki odblaskowe, spodnie robocze.

Nadruki wykonywane są w jednym, dwóch lub trzech kolorach. 

Dzieki folii flex możliwe są do osiągnięcia efekty wykończeniowe takie jak: nadruk odblaskowy, świecący w ciemności, efekt 3D, lustrzany srebrny i złoty.

Folia flock jest bardzo podobna do folii flex lecz posiada strukturę “meszku”. Wykonany nadruk jest bardzo efektowny dzięki strukturze zamszu oraz wypukłej powierzchni.

Subliflex i subliflock

Subliflex i subliflock to specjalne folie flex i flock z powierzchnią przystosowaną do sublimacji.

Nadruki posiadają bardzo wysoką trwałość a w przypadku subliflocka dodatkowo przyjemną w dotyku strukturę meszku.

Wykonywane sa na powierzchniach trudnych do oznakowania innymi metodami, gdzie konieczne jest wykonanie nadruku full color.

Opłacalna już przy niewielkich nakładach.

Metodą tą znakujemy produkty takie jak: koszulki, bluzy, kurtki, softshelle, spodnie, bezrękawniki.

Sublimacja

Nadruk metodą sublimacji jest najtrwalsza metoda znakowania. Metoda ta jest wykonowana przez nas na produktach takich jak: koszulki sportowe, bluzy, kubki, puzzle, breloki, poduszki, smycze.

Z tego względu że nadruk wykonywany jest z palety CMYK metoda ta nie posiada druku w kolorze białym przez co jest możliwa do wykonania tylko na jasnych powierzchniach.

Nadruk ta metodą jest mozliwy do wykonania tylko na powierzchniach posiadających powłokę poliestru. Posiadamy także możliwość przygotowania produktów pod nadruk sublimacyjny poprzez użycie aktywatora do sublimacji.

Druk cyfrowy DTG

DTG (Direct to garment) to metoda druku bezpośredniego na odzieży. Nadruki wykonane tą metodą nie posiadają ograniczeń w ilości kolorów i wykonujemy je już od 1 sztuki.

Na powierzchniach kolorowych wykonywany jest biały poddruku w celu otrzymania odpowiednich odcieni kolorów.

Nadruk wykonany medotą DTG jest oddychający i posiada wysoką odporność.

Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości farb oraz impregnatu nadruk pozostaje na odzieży przez długi czas nie tracąć na jakości.

Produkty które znakujemy tą metodą to głównie: koszulki, bluzy, torby, fartuchy.

Termotransfer plastizolowy

Termotransfer plastizolowy czyli sitodruk pośredni powstaje poprzez nałożenie farb na transfer (papier lub folia) a nastepnie wgrzanie w produkt za pomocą prasy transferowej w wysokiej temperaturze.

Metoda opłacalna przy większych nakładach ze względu na konieczność przygotowania matryc do druku. Przeznaczona na produkty z trudną powierzchnią do druku oraz systematycznie wykonywane zlecenia.

Termotransfery plastizolowe przygotowujemy także dla naszych stałych klientów dzieki czemu mogą zaoszczędzić czas jak również koszta związane z przygotowalnią (klisze, naświetlanie matryc).

Nadruki ta metodą wykonujemy na produktach takich jak: koszulki, kamizelki, bluzy, spodnie, fartuchy, czapki, koszulki polo, kurtki, softshelle oraz wiele innych produktów.

Grawer laserowy

Grawer laserowy to metoda polegająca na laserowym usuwaniu materiału z powierzchni produktu.

Wzór jest wypalany bezpośrednio na powierzchni produktu dzięki czemu jest bardzo trwały.

Metoda ta używana jest do znakowania np. długopisów, breloków, tabliczek aluminiowych.